uneed-logo
همه‌ی شهر‌ها
همه‌ی شهر‌ها
خوراکی های با طبع گرم را بشناسید
نویسنده: سالیا شهریاری
04 خرداد 1400 | 8:25
افزودن به لیست علاقمندی ها

خوراکی های با طبع گرم را بشناسید

5/5

استفاده از خوراکی های با طبع گرم سردی مواد غذایی با طبع سرد را از بین می‌برند و شما را از بیماری‌های مختلف دور نگه می‌دارند.

یونید– حتماً برای شما هم پیش آمده که با خوردن غذایی به دل درد یا دل‌پیچه دچار شده باشید. اکثر غذاهایی که ما می‌خوریم طبع سردی دارند و به همین دلیل باعث بروز مشکلاتی مانند دل‌درد، دل‌پیچه و … در بدن می‌شوند.

برنج، گوشت گاو، سفیده تخم‌مرغ، گوشت ماهی، پنیر، ماست، خامه و… از جمله مواد غذایی هستند که طبع سردی دارند. به دلیل عادات غذایی که اکثر ما داریم، از این مواد غذایی در طول روز استفاده می‌کنیم. بنابراین می‌توانیم برای اینکه سردی این نوع مواد غذایی گرفته شود از مواد خوراکی مانند ادویه‌ها و بعضی دانه ها که دارای طبعی گرم هستند استفاده کنیم. در ادامه خوراکی‌ های با طبع گرم را به شما معرفی می‌کنیم.

خوراکی های با طبع  گرم – زیره سیاه

زیره خوراکی با طبع گرم و خشک است و می‌تواند میزان سردی مواد غذایی با طبع سرد را از بین ببرد. بهتر است از زیره سیاه جهت از بین بردن سردی برنج، ماست، و دیگر غذاهای با طبع سرد استفاده کنید

خوراکی های با طبع  گرم – زنجبیل

یکی دیگر از خوراکی های با طبع گرم زنجبیل است و موجب درمان دردهای معده، دردهای کمر، بهبود دستگاه گوارش و ضعف بدن می‌شود. از ادویه زنجبیل می‌توانید برای کاهش سردی غذاهای با طبع سرد استفاده کنید تا سردی این غذاها از بین برود. به‌عنوان‌مثال، از این ادویه می‌توان در پخت انواع خورشت، ماهی، شیر و… استفاده کرد.

خوراکی با طبع گرم – آویشن

آویشن از گیاهان دارویی پرمصرف است و طبع آن گرم و خشک است. ازآنجاکه آویشن جزو خوراکی های با طبع گرم است در پخت غذاهای سرد مانند گوشت ماهی، باقالا، قارچ خوراکی، نخود سبز، قارچ، سیب‌زمینی و … استفاده می‌شود.

خوراکی های با طبع گرم – زعفران

زعفران یکی دیگر از خوراکی های با طبع گرم است و در از بین بردن خوراکی‌های با طبع سرد بسیار مؤثر است. از زعفران می‌توان در پخت برنج، گوشت گاو و … استفاده کرد.

خوراکی با طبع گرم – فلفل سیاه

فلفل سیاه طبع گرمی دارد و سردی و رطوبت بدن را از بین می‌برد، بدن را گرم نگه می‌دارد و از سرد شدن آن جلوگیری می‌کند. از فلفل سیاه می‌توان در پخت مواد غذایی با طبع سرد استفاده کنید تا سردی آن‌ها را از بین ببرید.

خوراکی های با طبع گرم – دارچین

دارچین ادویه‌ای خوش عطر است و دارای طبعی گرم است. این ادویه سردی بدن و مواد غذایی با طبع سرد را از بین می‌برد. از دارچین می‌توان در پخت گوشت، خورشت‌ها و… استفاده کرد.

خوراکی های با طبع گرم – زردچوبه

زردچوبه یکی دیگر از خوراکی های با طبع گرم است و خواص بسیاری برای بدن دارد. طبع این ادویه پرمصرف گرم و خشک است و سردی مواد غذایی با طبع سرد را از بین می‌برد.

خوراکی های با طبع گرم – گلپر

گلپر از دیگر گیاهان یا خوراکی های با طبع گرم و خشک است. توصیه می‌شود از گلپر به همراه مواد غذایی با طبع سرد مانند عدسی استفاده شود.


خوراکی های با طبع گرم ادویه های طبع گرم زنجبیل زیره سیاه زعفران دارچین

دیدگاه شما

میزان رضایت خود را اعلام کنید